Söker du efter "Att arbeta med IUP Bok+kop 2:a uppl" av Agneta Zetterström? Du kan sluta leta. Våra experter i antikvariat hjälper dig eftersöka boken - utan extra kostnad - och den levereras direkt hem i brevlådan.
Att arbeta med IUP Bok+kop 2:a uppl
Av Agneta Zetterström
Bok- presentation: |
Att arbeta med IUP Bok+kop 2:a uppl |
Författar- presentation: |
Agneta Zetterström |
![]() |
Varje elev i grundskolan ska ha en individuell utvecklingsplan. Denna ska innehålla omdömen om elevens kunskapsutveckling i relation till målen i läroplanen och kursplanerna och fungera som ett aktivt verktyg i elevens lärandeprocess.
Att arbeta med IUP består av handbok och kopieringsunderlag. Handboken tar upp IUP i förhållande till värdegrund, bedömningar, kvalitetsarbete och skolans uppdrag. Kopieringsunderlaget innehåller bl.a. praktiska tips, målöversikter, underlag till elevernas IUP-pärmar och stegblad.
Utgåvor
Bok: 110708
Anmäl textfel